Dnes je čtvrtek 20.2.2020, svátek má Oldřich

Vztah na celý život…

Foto autorK potěšení nás všech uspořádala ve středu 15. května 2019 Základní umělecká škola Fr. France ve Slavkově koncert absolventů hudebního oboru. I když byl tento májový podvečer deštivý a pochmurnější, uvnitř sálu naší školy zazněla spousta krásných melodií, které svoji pozitivní atmosféru přenesly i na nás posluchače. Představilo se nám několik mladých hudebníků ze tříd paní učitelky K. Jirákové, L. Kurdíkové, J. Mašové, M. Otčenáškové, K. Sokolové, pana učitele J. Handrly, L. Maňáska a J. Vacka. S klavírním přednesem vystoupily Amálie Foltínová, Karolína Hornová, Aneta Skaláková, Natálie Smetanová a Andrea Večerková. Zpěvem zaujaly Eliška Juřinová a Alžběta Šujanová. Obor elektronické klávesové nástroje absolvovaly Eliška Jeřábková a Barbora Kachlíková a na zobcovou flétnu zahrál Michael Friedman.

A jak se z nich všech vlastně stali absolventi?

Připadá mi jako včera, kdy naše děti poprvé vstoupily do slavkovské základní umělecké školy. Plni očekávání i obav, co je za jejími dveřmi čeká, začaly svoji dlouhou cestu za hudebním vzděláním. Mnohé z nich na ní čekala spousta práce. Musely se naučit ovládat nástroje, které se mnohdy ukázaly daleko složitějšími, než jakými se zdály v den, kdy přišly do školy poprvé. O to veselejší byly pokroky, které samy udělaly. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří je celou dobu provázeli. Byli to především jejich učitelé. Ti svoje poslání splnili na výbornou a přivedli naše absolventy až k úspěšnému závěrečnému vystoupení. Poznání a vlastní zkušenost s tím, že k nadání je potřeba přidat i velkou dávku píle, se bude dětem nepochybně hodit v dalším životě. Věřím, že během let strávených v naší milé škole děti pochopily, jak úžasnou má hudba moc a čím vším nás může obohatit v dnešním uspěchaném světě.

Takže, milí absolventi, ať je hudba pro vás radostí a láska k ní vztahem na celý život!

Monika Foltínová - maminka
Foto autor

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.