Dnes je pondělí 24.2.2020, svátek má Matěj

Až se zima zeptá…

zimní plavci…zimní plavci budou znát odpověď. Nezaháleli. Ti slavkovští pravidelně trénovali na místním koupališti i v místech svých dovolených. Formu kontrolovali v několika závodech dálkového plavání, zúročit se ji povedlo na Mistrovství České republiky štafet 4x1250 m v Labe aréně Račice. Spolu s dalšími plavci Fidesu Brno tam získali tři medaile. V kategorii do 160 let (= součet věku všech čtyř členů štafety):

1. místo Fides A – Ondřej Smisitel, Magda Okurková, Radka Eremiášová, Michal Slanina, čas 1:17:34,4

V kategorii 240+:

1. místo Fides B – Lenka Nowaková, Petr Mihola, Radek Suchopa, Jana Matuštíková, čas 1:51:34,4

2. místo Fides C – Ivan Marek, Helena Pavézková, Svaťa Matuštík, Helena Marková, čas 1:56:02,1

Další medaile v této kategorii unikla štafetě Fides D kvůli chybě plavce v prvním úseku.

V kategorii do 240 let:

6. místo Fides E – Gábina Švaříčková, Pavel Krajsa, Jitka Hlaváčová, Markéta Čápová, čas: 2:00:46,0

Letní sezona skončila, začíná ta hlavní, zimní. Již tradičně se první bodovaný závod Českého poháru v zimním plavání koná ve Slavkově, letos 12. října 2019, poslední měření plaveckých sil je plánováno na 4. dubna 2020 v Záříčí na Hané. To je celkem 24 sobot.

České a moravské stojaté a tekoucí vody doplní dva závody na Slovensku a jeden v polských Katovicích. Součástí Českého poháru jsou rovněž dvě mistrovství republiky, prsařský způsob v Praze a volný způsob v Brně. Velkou výzvou bude mistrovství světa v zimním plavání ve slovinském Bledu. I tam se plavci Fidesu Brno v únoru 2020 chystají. Snad se podaří přidat další medaile k těm z MS ve Finsku, Rusku a Estonsku.

Rádi vás uvidíme na říjnovém závodě ve Slavkově, ještě raději vás ale přivítáme ve studené vodě na koupališti 24. 12. Na Štědrý den s vámi počítáme již po sedmé a těšíme se na vás.

FiV

zimní plavci

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější sport

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.